Autor stránek

Autor stránek

nasri@centrum.cz

Globální oteplování – PODVOD?!?

Řekněte, že CO2 nemůže za oteplování a máte po kariéře
Zakladatel prvního meteorologického TV kanálu "Weather Channel" John Coleman vysvětluje, proč je tolik studií a vědců, kteří hovoří o hrozbě oteplování. Vysvětlením jsou peníze. "Follow the Money".
Klimatický fašismus a Obamův poradce Holdren
Na podzim 2009 hacker ukradl a zveřejnil e-maily klimatologů IPCC. Mezi e-maily byly i dopisy J.Holdrena, který je nyní Obamovým poradcem pro vědu. Proto si Holdrena předvolal Kongres ke slyšení, aby vše vysvětlil. Senátor Sensenbrenner si nebral servítky... Mimochodem Holdren spolu s P.Ehrlichem napsal knihu Ecoscience, kde prosazuje násilné sterilizace, jako metodu boje s přelidněním.
Nepříjemná lež? (globální oteplování)
Proč klimatologové tají svá data?
Globální oteplování je podvod!
Komik George Carlin si utahuje z alarmistů
Planeta v ohrožení? Slavný komik Carlin si utahuje z alarmismu
george carlin.jpg
Planeta přežila 4.5 mld let. A vy myslíte, že planeta je v ohrožení kvůli plastikovým pytlíkům? Zažili jsme hladiny CO2 čtyřikrát vyšší. Zažili jsme teploty o 6°C vyšší. To s planetou ani nehne.

Americký komik George Carlin (+2008) si dělal z alarmismu srandu už před lety.
V USA je to velice známý umělec. Právě on na HBO exceloval s žánrem "stand-up comedy", který u nás proslavil pořad "Na stojáka" (s blbou blondýnou Pazderkovou). Carlin čtyřikrát vyhrál cenu Grammy.
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Carlin
To jen, abyste viděli, že dělat si srandu z ekologických alarmistů je mainstream. Je to vlastně samostatný umělecký žánr. Naši potomci se budou alarmistům smát tisíce let. Klimatický alarmismus byla taková komická epizodka davového šílenství. Vyplašení ratlíci, kteří se děsí vlastního stínu. Uáá, oteplování. Uáá, je o 0.05°C tepleji, jau jau, pomóooc.
Náš druh přežil střídání dob ledových a meziledových, kdy se teploty měnily až o 10°C. A to jsme prosím tehdy měli jen holý zadek, oheň a pár šutráků. Zvládli jsme to bez jakékoli technologie.
Formy života na této planetě se naučily přežít v tak rozmanitých prostředích jako je mrazivý polární kruh nebo naopak horké pouště, život ovládl oceánské hlubiny beze světla, umí žít i bez kyslíku.
Opravdu někdo věří, že život na Zemi, život v oceánech apod jsou v ohrožení, protože se oteplilo o 0,75°C?


Klima se mění pořád. Už miliardy roků. Chvíli se otepluje, pak se zase ochlazuje. Přibývá povodní, pak zase ubývá povodní. Živočišné druhy vymírají a místo nich se vyvinou jiné druhy. Ale že by planeta byla v ohrožení?
Viděli jste, jak si planeta poradila s tou ropnou skvrnou v Mexickém zálivu? To má jako být největší ekologická katastrofa v dějinách? Sežraly ji baktérie a byl to nejlepší oběd, jaký si kdy užily. Mňamka. Tyto baktérie odjakživa jedí ropu. Jsou na ropu zvyklé, odjakživa jedí ropu, která přirozeně prosakuje z mořského dna.
A alarmističtí experti jen zírali s otevřenou pusou. Že je planeta takto odolná a přizpůsobivá, to nečekali.
Tahle kamenná dělová koule svištící vesmírem, na které sedíme, ta přežila epizody, kdy vyhynulo přes 90 procent živočišných druhů. Přežila srážky s gigantickými meteority. Přesto evoluce nikdy nezačínala znovu od nuly. Jede se prostě dál, jako by se nechumelilo.
Země je holka do nepohody. Ta něco vydrží.
IPCC se děsí, co se stane, pokud hladiny CO2 stoupnou na dvojnásobek preindustriálních hodnot. Jenže v éře dinosaurů byly hladiny CO2 ne dvakrát, ale čtyřikrát vyšší než jsou dnes. A nemáme žádné záznamy, že by si někdo stěžoval. Jenom vegetace byla bujnější, protože měla více potravy. CO2 je pro rostliny hnojivo, víme? A acidifikace oceánů? Očividně to život prežil. Pokud jsem si všiml, dnes jsou oceány naživu.
Hladiny CO2 bývaly daleko vyšší než jsou dnes
Graf1.jpg
Za minulého interglaciálu byly teploty až o 4°C teplejší. I kdybychom vlivem antropogenních emisí CO2 planetu takto znovu oteplili, planeta je v pohodě. Není to pro ni nic mimořádného
Graf2.jpg
Planeta zažila teploty i o 6°C vyšší než máme dnes. Třeba za éry dinosaurů před 60 miliony lety. Nemusíme ale chodit ani tak daleko. Podle vrtů v Antarktidě to vypadá, že předchozí interglaciál (před sto tisíci lety) byl asi o 4°C teplejší než ten náš. Takže současné teploty nejsou žádný extrém - naopak máme ještě co dohánět. Planetu takovýmito drobnými výkyvy teplot opravdu nezaskočíme. Ani si nevšimne.
Opravdu myslíte, že planeta je v ohrožení kvůli tomu, že se stopový plyn CO2 zvýšil z 0.02 na 0.03 procent? Vážně věříte, že po tom všem, co přežila, najednou planetu zničí prdící ovce?
Ovce si párkrát krknou a planeta exploduje?


Reference:
V.Kremlik. What will happen when CO2 levels are 20 times higher. http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/post/what_will_happen_when_co2_levels_are_20_times_higher
Carbon dioxide through geologic times.
V.Kremlik. What if the temperatures were 6°C higher? http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/post/medie
Graf teplot: http://en.wikipedia.org/wiki/File:All_palaeotemps.png.
B.Stenni et al. The deuterium excess records of EPICA Dome C and Dronning Maud Land ice cores. Quaternary Science Reviews 29 (2010) 146–159 http://epic.awi.de/Publications/Ste2009a.pdf
BP oil spill in gulf of Mexico disperses quicker than was feared. Telegraph. 28 July 2010 http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/7915226/BP-oil-spill-in-Gulf-of-Mexico-disperses-quicker-than-was-feared.html
Web: http://guymcpherson.com/speaking/


Vítězslav Kremlík pondělí 23. srpen 2010
Immagine.jpg
O autorovi
Autor je překladatel. Původně vystudoval historii a zabýval se vlivem klimatických změn na lidské dějiny. V roce 2009 se zúčastnil v Kodani jedné z doprovodných akcí konference o změnách klimatu.

kremlik.blog.iDNES.cz
Obama: Klima zachrání zdražení elektřiny
Český prezident Václav Klaus je podle Fox TV nejodvážnějsí světový politik
Ekologie jako nové náboženství
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Map
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one